ЯКЩО ВИ БАЖАЄТЕ ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ.

alt

З 1 травня 2018 року в Україні вступили в дію нові правила надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до «Положення про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” (далі - Положення 848).
Як обіцяють в уряді, державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує. Не отримають її ті, чия квартира має понад 120 м2, а будинок – понад 200 м2. Субсидію не отримають і ті, хто працює неофіційно, заробітчани (тобто, щоб отримувати субсидію, потрібно або офіційно працювати, або стояти на обліку в центрі зайнятості та отримувати там соціальну допомогу по безробіттю), а також особи, які оформляють субсидію на квартиру і здають її в оренду. Тепер доходи від оренди потрібно декларувати.
У зв’язку зі змінами умов надання житлових субсидій, під час призначення будуть враховуватися також доходи членів сім‘ї особи зі складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства, але соціальні норми житла та со-ціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб розраховуватися не будуть.
Статтею 3 Сімейного кодексу України визначено, що сім’я є первинним та основним осередком суспільства. Її складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.
Також з 1 травня без особистого звернення житлова субсидія не буде призначена орендарям житла, перш за все, тим сім’ям, яким субсидію призначено не на всіх осіб, а на фактично проживаючих, тим сім’ям, де є непрацюючі особи працездатного віку або в яких дохід менший мінімальної заробітньої плати. За умов прийняття позитивного рішення комісії про призначення житлової субсидії тим громадянам, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (на неопалювальний період 2017 року з 1.07.2017 по 31.12.2017, опалювальний період 2018-2019 років з 1.01.2018 по 30.06.2018), та у них були відсутні доходи (безробітні) або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії в розрахунок сукупного доходу домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи (на сьогодні це 5286 грн.).
У свою чергу, змінені умови оформлення субсидії для внутрішньо переміщених осіб: відтепер вони зможуть оформити субсидії без укладання договорів на оренду житла (на підставі заяви та декларації).
Залишилося нормою, що житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.
Нагадуємо, що субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб та розраховується на всіх членів домогосподарства.
Неабияку увагу слід звернути на абз. 10 п.7 Постанови 848, а саме: житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи зі складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були такими, що зазначені в абзацах другому — четвертому підпункту 3 пункту 6 цього Положення (за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії), і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадку, зазначеного в абзаці четвертому пункту 7 цього Положення). До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами, оскільки чимало українців працюють за кордоном, але при цьому в Україні вважаються безробітними. Гроші в сім’ю надходять, а держава надає субсидію.
За новими правилами субсидію призначатимуть двічі на рік – у травні і жовтні.
З 1 травня 2018 року почали діяти нові форми заяви та декларації про доходи у відповідності до нових правил призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Важливо розуміти та пам‘ятати, що з 1 травня, відповідно до п.18 Положення громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов‘язані щомісяця сплачувати обов‘язкову частку платежу.
За всіма питаннями звертайтеся до управління соціального захисту населення за адресою: смт Нікольське, вул. Свободи, 112, каб.108 або за телефоном 2-13-78.
Н. Гребенюк,
начальник відділу прийому громадян
з питань житлових субсидій. 
 
free pokerfree poker


© 2011-2016 Нікольська районна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
http://volodrsovet.dn.ua обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@